ویژگی های عایق الاستومری

عایق الاستومری چیست؟

عایق الاستومری چیست؟


ویژگی های عایق الاستومری – عایق الاستومری نوعی از عایق‌های حرارتی است که امروزه در بسیاری از سازه‌ها استفاده می‌گردد. از آنجایی‌که این عایق‌ها بسیار مورد اعتماد مهندسین و مدیران پروژه‌هاست توانسته است جایگاه بسیار مستحکمی در صنعت تأسیسات کسب کند و امروزه یکی از بهترین عایق‌های حرارتی موجود در این صنعت است.

 

از ویژگی های عایق الاستومری میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 1. عایق های الاستومری وزن بسیار سبکی دارند و به دلیل قابلیت انعطاف پذیری بالایی که دارند به راحتی میتوان از آنها برای ایزوله کردن سیستم های مختلف استفاده نمود.
 2. این نوع عایق ها فاقد هر نوع مواد مضر و آلرژی زا هستند. به همین دلیل هنگام استفاده از آنها نیازی به دستکش و یا ماسک نمیباشد.
 3. مقاومت این عایق در برابر آتش بالا بوده و به گسترش آن کمکی نمیکند. در واقع عایق الاستومری نوعی عایق نسوز محسوب میشود.
 4. عایق فوم الاستومری قابلیت رنگ پذیری با رنگ روغنی را دارا میباشد. بنابراین در مکان هایی که این عایق در معرض دید قرار دارد برای زیباتر کردن ظاهر آن میتوان آن را رنگ نمود.
 5. مقاومت این عایق در برابر رشد قارچ و باکتری بالا میباشد.
 6. ساختار فوم عایق به صورت سلول های بسته است و فضای بسته سلول ها با گاز نیتروژن پر شده که همین امر باعث شده است مقاومت فوم در برابر فشار و جذب رطوبت بالا برود.
 7. استفاده از عایق الاستومری باعث کاهش مراحل ضروری برای عایق کاری میشود و نصب آن بسیار آسان بوده و صرفه جویی در هزینه و زمان را به ارمغان می آورد.
 8. دوام و طول عمر عایق الاستومری بالا میباشد.
 9. این عایق حرارتی و برودتی نیازی به روکش ندارد زیرا ساختار سلول بسته آن باعث میشود آب به داخل آن نفوذ نکند.
 10. مقاومت بالای سطح این نوع عایق باعث شده در مقایسه با پشم شیشه و عایق های سنتی کمتر آسیب ببیند و مقاومت آنها بالاتر باشد.
 11. قیمت این نوع عایق در مقایسه با پشم شیشه و پشم سنگ بالاتر است اما به دلیل عدم نیاز به پوشش بسیار مقرون به صرفه تر است.
 12. عایق الاستومری برخلاف سایر عایق ها, عایقی دو منظوره است. این عایق هم به عنوان عایق حرارتی و هم به عنوان عایق برودتی شناخته شده است.
 13. علاوه بر سایر ویژگی های نام برده شده فوم عایق الاستومری با جذب صدا عایق صوتی خوبی در برابر صوت نیز محسوب میشود.
 14. این نوع عایق هم به صورت چسب دار و هم به صورت ساده در بازار موجود میباشد.

 

عایق الاستومری چیست؟

عایق الاستومری چیست؟

 

عایق الاستومری چیست؟

عایق الاستومری چیست؟

 

عایق الاستومری چیست؟

عایق الاستومری چیست؟

 

 

“جهت مشاوره رایگان عایق کاری حرارتی و خرید عایق های حرارتی و اتصالات نصب با ما در ارتباط باشید”

09155154196

عایقعایق الاستومریعایق حرارتیمقالات فنی ساختمان

اتصالات نصب عایقانواع عایق حرارتیانواع عایق صوتیبهران انرژیبهفیکسپروژه عایق کاری حرارتیپروژه عایق کاری صوتیپشم شیشه یا پشم سنگتراگسیل دیوار مشترکخرید عایق الاستومریخرید عایق الاستومری مشهدخرید عایق حرارتیخرید عایق صوتیخرید عایق مشهدعایق الاستومریعایق الاستومری چیست؟عایق پشم سنگعایق پشم شیشهعایق حرارتی چیستعایق صوتیعایق کاریعایق کاری استودیوعایق کاری حرارتیعایق کاری دیوار داخلیعایق کاری دیوار میانیعایق کاری سقف نهاییعایق کاری صوتیعایق کاری موتورخانهعایقکاری سقف پیلوتمراحل انجام عایق کاری حرارتیمراحل انجام عایق کاری صوتیمشاوره عایق کاریمهندس صادق مفیدیمیخ معکوسنصب عایق الاستومرینمایندگی پشم شیشه ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA ImageChange Image